Welcome to Toosba

Our Story

Toosba 16.07.2017 tarihinde kuruldu. Kurucusu Uğur KILCI’nın doğum gününden bir gün önce. Aslında geçmişte baya mazisi olan bir projedir.

Bu fikrini tam 4 defa denedi. Her denediğinde aradan aylar geçiyordu. İlk zamanlarda yeterli bilgisi olmadığından projeyi ertelemek zorunda kaldı. Daha sonra yaptığı tasarımları beğenmedi ve tekrar erteledi. Şuan projeye başlamadığı zamanlarda bile girdiği siteler hala ayakta. (bkz: http://ugurk.pe.hu/dasbord/)

Ne kadar çok denese bile hatta üzerinden yıllar geçmesine karşın o projeden vazmedi. Taa ki 08.07.2017 de Yollarda.TV Meetup’ı olduğunu görünce bir riske girdi ailesine söylemeden, uçak bileti aldı. Oraya giderse fikirlerini anlayabileceği insanlara fikirlerini ve düşüncelerini anlatabilirdi. Daha önce babasına söylemeye çalışsa da, başaramadı. Babasına "Ben etkinliğe İstanbula gitmek istiyorum" diyemedi. Ne yazık ki son güne kadar söyleyemediğinden babası izin vermedi ve bilentler yandı. Gidemedi. Tanışamadı. Ama bu riske girmeseydi Toosba’ı bitirmek için kendini zorlamayacaktı.
Şuan diyor ki; "İyi ki o riske girmişim. :)".

"Çılgın fikirleri, sadece çılgın fikir düşleyenler anlayabilir."
- Uğur KILCI

Ardından Toosba Ekibi şekillenmeye başladı.